Welkom Gast. Inloggen or Registreren

1 Antwoorden

voorafbetalingen belasting

Vraag van: 771 keer bekeken Zelfstandig bijberoep

Is het ook in bijberoep nodig/interessant om voorafbetalingen te doen om een belastingvermeerdering te vermijden? Vanaf welk netto-inkomen bv. is het aan te bevelen?

Dank bij voorbaat.

1 Antwoorden



  1. Luk Janssens

    Beste,

    Voor het aanslagjaar 2016 (inkomsten 2015) bedraagt het tarief van de vermeerdering slechts 1,125%. Persoonlijk vind ik dat niet van die aard om er wakker van te liggen.

    Meer info omtrent voorafbetalingen, zie verwijzing naar webpagina FOD Financiƫn hieronder.
    http://financien.belgium.be/nl/ondernemingen/vennootschapsbelasting/voorafbetalingen/

    Gelet op de aard van uw vraag (en andere vragen die u vandaag post), durf ik veronderstellen dat u nog niet lang geleden gestart bent. Noteer dat u geen verhoging wegens onvoldoende voorafbetalingen krijgt gedurende de eerste drie jaar.
    Zie opnieuw de webpagina van de FOD;
    “De ondernemingen die op basis van artikel 15 van het Wetboek van Vennootschappen beschouwd worden als kleine ondernemingen, zijn niet verplicht om voorafbetalingen te doen voor de eerste drie boekjaren vanaf hun oprichting.”

    mvg
    Luk


Deze vraag beantwoorden