Welkom Gast. Inloggen or Registreren

1 Antwoorden

Naar andere zelfstandige factureren met of zonder btw?

Vraag van: 1074 keer bekeken Boekhouden

Beste,

Kan ik als zelfstandige in bijberoep diensten verlenen aan een andere zelfstandige in bijberoep? Maak ik voor gepresteerde uren facturen op naar hem met of zonder btw? Ik zal zowiezo onder die 15000 blijven.

1 Antwoorden



  1. Carbofisc

    Dat hangt van je activiteit en je inschrijving af.

    Ja, je kan als zelfstandige in bijberoep diensten verlenen aan een andere zelfstandige in bijberoep.
    Of je facturen met of zonder btw aan hem maakt hangt van het een en ander af.

    a) ben je bij de BTW geregistreerd als kleine onderneming (onder de 15000 € omzet)
    b) doe je werken in onroerende staat (facturatie medecontractant)
    c) is dit een niet-Belgische onderneming (facturatie intracommunautair)
    d) valt uw activiteit onder de vrijstelling van artikel 44 BTW Wetboek (bv dokters,…)

    In deze gevallen factureert u zonder BTW. In geval B en C is er wel BTW op, maar dan vermeldt u “BTW verlegd” en ligt de verplichting bij de ontvanger van de factuur.


Deze vraag beantwoorden