Welkom Gast. Inloggen or Registreren

2 Antwoorden

Moet ik mij als zelfstandige inschrijven?

Vraag van: 942 keer bekeken Algemeen

Mijn man werkt.

Naast huisvrouw en moeder van twee dochters, wil ik bij mensen thuis gaan knippen.

Moet ik me dan als zelfstandige inschrijven voordat ik begin? En moet ik al mijn verdiensten opgeven aan de belasting?

Ik hoor en lees dat ik een bepaald bedrag belasting vrij mag bijverdienen, is dat ook in ons geval zo?

2 Antwoorden



  1. Janique - Securex Ondernemingsloket

    beste,
    Je zal inderdaad moeten inschrijven als zelfstandige en een ondernemingsnummer aanvragen. Dit moet je doen bij het ondernemingsloket. http://www.securex.eu/seats.nsf/frmSeats?ReadForm&Lang=N

    Om als kapster te werken, moet je over basiskennis van bedrijfsbeheer beschikken en ook over de beroepskennis van kapster. http://www.securex.be/nl/zelfstandige/opstart/start/

    Daarnaast zal je moeten aansluiten bij het sociaal verzekeringsfonds en per kwartaal een bijdrage betalen.
    http://www.securex.be/nl/zelfstandige/opstart/start/administratieve-formaliteiten/sociale-bijdragen/

    Indien je geen ander statuut hebt, zal je moeten aansluiten als zelfstandige in hoofdberoep. Indien je gehuwd bent en je inkomsten lager zijn dan €1419 kan je vrijgesteld worden van betaling van bijdragen. Alle inkomsten moeten fiscaal aangegeven worden.

    Indien uw jaaromzet lager is dan €5580, kan je wel de vrijstellingsregeling van BTW aanvragen.

    Indien je nog vragen hebt, neem gerust contact met het ondernemingsloket Securex.

    veel succes



  2. hans_eyni@hotmail.com

    Kan zij ook niet aansluiten volgens artikel 37 en zodoende pas vanaf een inkomen van ongeveer 6700 evenveel betalen als een zelfstandige in hoofdberoep?


Deze vraag beantwoorden