Welkom Gast. Inloggen or Registreren

1 Antwoorden

Mag je voorraad afschrijven?

Vraag van: 2342 keer bekeken Boekhouden

Als ik een winkel start, kan ik de voorraad dan ook afschrijven? Bvb 20% per jaar. Mijn artikelen zijn namelijk trendgevoelig en verouderen, dus minder vraag en waarde met de tijd.

1 Antwoorden



  1. SBB Accountants en Adviseurs

    Afschrijvingen worden enkel geboekt m.b.t. oprichtingskosten en materiƫle en immateriƫle vaste activa waarvan de gebruiksduur beperkt is. Correcties m.b.t. de aanschaffingswaarde van andere activa gebeuren onder de vorm van waardeverminderingen (art. 45 W.venn.).

    Voorraden worden gewaardeerd tegen aanschaffingswaarde of tegen marktwaarde als die op balansdatum lager is (art. 69 W.venn). Het is aan de ondernemer om aan te tonen dat de marktwaarde lager is dan de aanschaffingswaarde.


Deze vraag beantwoorden