Welkom Gast. Inloggen or Registreren

1 Antwoorden

Gecombineerd statuut

Vraag van: 926 keer bekeken Zelfstandig bijberoep

Ik ben momenteel bezig met het inwinnen van informatie omtrent het werken als zelfstandige in bijberoep en lees:

Starten als zelfstandige in bijberoep wil zeggen dat je minstens halftijds voor een werkgever werkt (of een vervangingsinkomen geniet). Aangezien de meeste werknemers volgens de 38-urenweek werken, volstaat het dus om een arbeidsovereenkomst van minstens 19 uur te hebben, om een nevenactiviteit te kunnen aanvatten.

en

Onderwijzend personeel, waarbij je een onderscheid moet maken tussen een statutair benoemde en contractuelen. Voor deze laatste geldt de gewone regeling (minimum halftijds). Bij de vast benoemden is minimum 6/10 van een volledige uurrooster noodzakelijk.

 

Nu, kan dit een combinatie van beide zijn en zoja wat zijn de voorwaarden in dergelijk geval? 

Het is namelijk zo dat ik als afgestudeerde aan het conservatorium muziekles geef.

Echter een deel van deze opdracht gebeurt in een privé-muziekschool waar ik dus als werknemer werk

voor een werkgever (zijnde die vzw) en dus waarschijnlijk onder die eerste regeling val (volgens 38-urenweek). 

Daarnaast geef ik ook les een een erkende academie van het DKO, dan ben ik onderwijzend personeel en geldt dus een andere halftijdse regeling. 

Ik val dus onder beide 'statuuten'... hoeveel uren gecombineerd zou ik dus moeten geven om in aanmerking te komen om zelfstandig in bijberoep te worden?

 Alvast bedankt!

 

1 Antwoorden



  1. Noella

    Beste,

    Opdat je in bijberoep kan aansluiten moet je echt minstens 1/2de van een voltijdse werknemer in het desbetreffende bedrijf werken. Stel iemand die in de bouw werkt gaat 20 uren moeten voorleggen.

    Als onderwijzer moet er gekeken worden naar het statuut. Bent u contractueel of statutair.
    Bent u contractueel geldt ook hier 50%. Voor statutaire leerkrachten is dit 60%.
    Zelf al kom je als statutaire leerkracht net aan 60% dan kan er, bij beperkte inkomsten, op voorwaarde dat u minstens aan 50% komt een art. 37 aangevraagd worden.
    http://www.securex.eu/be/website/be/public/290A1502F248FFB3C12570C900387DAE_nl.html

    http://www.securex.eu/seats.nsf/vwGo-Start_nl

    Met vriendelijke groeten

    Noëlla Wouters


Deze vraag beantwoorden