Welkom Gast. Inloggen or Registreren

1 Antwoorden

Factureren zonder BTW aan vzw met btw vrijstelling?

Vraag van: 722 keer bekeken Boekhouden

Kan je als zelfstandige zonder BTW factureren aan een vzw wiens activiteiten zijn vrijgesteld van BTW? De vzw heeft de activiteit (yoga) georganiseerd en de zelfstandige heeft de dienst geleverd (lesgeven).

Of bestaat er een onderscheidt in de vorm van de dienst? Is 'vorming' hetzelfde als lesgeven of kan een workshop gezien worden als 'vorming' (art. 44) en is die dan zodoende vrijgesteld van BTW?

1 Antwoorden



  1. Carbofisc

    Beste,

    Of de klant vrijgesteld is of niet is onbelangrijk.

    Als je zelfstandige bent met volledig recht van aftrek kan je inderdaad factureren vrij van BTW met workshops. Let wel. op dat moment wordt u gemengde BTW-plichtige. Wat met zich meebrengt dat u niet alle BTW kan in mindering brengen.

    Bent u zelfstandige zonder recht op aftrek speelt dit uiteraard niet.

    Alain Carels
    http://www.carbofisc.be


Deze vraag beantwoorden