Welkom Gast. Inloggen or Registreren

1 Antwoorden

BTW-plichtig of niet?

Vraag van: 683 keer bekeken Boekhouden

Kan u mij zeggen of ik BTW-plichtig ben of niet?

Ik ben zelfstandige in bijberoep met als activiteit 'muurschilderingen'. Bij Acerta beweren ze van niet, bij BTW-kantoor Geraardsbergen krijg ik heel onduidelijke uitleg en weten ze het eigenlijk zelf niet.

Ik dacht ergens gelezen te hebben van niet als ik onder een omzet van 15.000 euro blijf.

Mvg

1 Antwoorden



  1. Carbofisc

    Volgens mij wel.

    Omzet onder 15000 € en vrijstelling van BTW kan niet voor bepaalde activiteiten, specifiek de werken in onroerende staat.

    Hieronder wat dit volgens het BTW-wetboek inhoudt :
    “Wordt bedoeld alle werk in onroerende staat in de zin van artikel 19, § 2, van het Wetboek.

    Worden eveneens bedoeld, in de mate dat zij geen werk in onroerende staat zijn:

    1° iedere handeling die tot voorwerp heeft zowel de levering als de aanhechting aan een gebouw:

    a) van de bestanddelen of een gedeelte van de bestanddelen van een installatie voor centrale verwarming of airconditioning, daaronder begrepen de branders, de reservoirs en de regel- en controletoestellen verbonden aan de ketels of aan de radiatoren;

    b) van de bestanddelen of een gedeelte van de bestanddelen van een sanitaire installatie van een gebouw en, meer algemeen, van alle vaste toestellen voor sanitair of hygiënisch gebruik aangesloten op een waterleiding of een riool;

    c) van de bestanddelen of een gedeelte van de bestanddelen van een elektrische installatie van een gebouw, met uitzondering van toestellen voor de verlichting en van lampen;

    d) van de bestanddelen of een gedeelte van de bestanddelen van een elektrische belinstallatie,van brandalarmtoestellen, van alarmtoestellen tegen diefstal en van een huistelefoon;

    e) van opbergkasten, gootstenen, gootsteenkasten en meubels met ingebouwde gootsteen, wastafels en meubels met ingebouwde wasbak, zuigkappen, ventilators en luchtverversers waarmee een keuken of badkamer is uitgerust;

    f) van luiken, rolluiken en rolgordijnen die aan de buitenkant van het gebouw worden geplaatst;

    2° iedere handeling die tot voorwerp heeft zowel de levering van wandbekleding of vloerbedekking als de plaatsing ervan in een gebouw, ongeacht of die bekleding of bedekking aan het gebouw wordt vastgehecht of eenvoudig ter plaatse op maat wordt gesneden volgens de afmetingen van de te bedekken oppervlakte;

    3° ieder werk dat bestaat in het aanhechten, het plaatsen, het herstellen, het onderhouden en het reinigen van goederen bedoeld in 1° of 2° hierboven.”

    Volgens mij zijn muurschilderingen een wandbekleding in een gebouw…


Deze vraag beantwoorden