Welkom Gast. Inloggen or Registreren

1 Antwoorden

Btw medecontractant bij kleine ondernemingen?

Vraag van: 1911 keer bekeken Boekhouden

Ik ben net begonnen als ZIB als kleine onderneming max 5580 en moet nu 3 werkuren factureren aan collega zelfstandige waarvoor ik in onderaanneming een werk heb uitgevoerd. Ik moet uiteraard vermelden op factuur “kleine onderneming vrij van BTW art. 56§2″ maar moet daar ook of mag daar ook nog “BTW te voldoen door medecontractant KB1 art 20″ en of nu nieuw “BTW verlegd” op staan? Bedankt voor uw reactie.

1 Antwoorden



  1. zelfstandigen.be

    De door jou vermelde btw-reglementeringen zijn niet van toepassing als kleine onderneming. Je valt immers al onder een vrijstellingsregeling en dus kan er geen ander meer bij.

    Het zou immers ook betekenen dat de tegenpartij gehouden is tot het afdragen (en recupereren) van btw in haar aangifte, terwijl er van btw geen sprake had mogen zijn aangezien je van de vrijstellingsregeling voor kleine ondernemingen geniet.


Deze vraag beantwoorden